ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Автор(и)

  • А.О. Скрипка
  • Т.В. Бондаренко
  • Ю.А. Мазниченко
  • С.І. Прохорський

Ключові слова:

екстрена медична евакуація, інформаційна система

Анотація

У статті розкриті питання створення, призначення та можливості інформаційної системи екстреної медичної евакуації поранених зі складу військових формувань України. Досвід, отриманий при проведенні АТО, свідчить, що військові формування України, особливо в перші місяці ведення бойових дій, зазнавали значних безповоротних втрат серед поранених у зв’язку з неможливістю надати їм своєчасну та необхідну медичну допомогу. В умовах ведення бойових дій не завжди можливе оперативне надання інформації в оперативно-диспетчерську службу (ОДС) центру екстреної медичної допомоги про факт отримання поранення, місце події, ідентифікацію пораненого військовослужбовця, характер поранення, особливості невідкладного стану пораненого, вид допомоги необхідний для усунення негативних наслідків такого стану для здоров’я військовослужбовця. Крім того, ОДС буде затрачено час на вибір автомобіля екстреної (швидкої) медичної допомоги, що знаходиться найближче до місця події і медичного закладу, який зможе прийняти пораненого та надати йому необхідну допомогу. Ціна таких затрат часу може бути занадто високою – людське життя. У статті розглянуто одну з найбільш ефективних медичних ІС на сьогоднішній день – тактичну медичну систему сортування, що функціонує в збройних силах країн НАТО. Наведені результати аналізу складу та функціональних можливостей інших медичних ІС, які свідчать, що при створенні цих систем використані різні підходи та технічні рішення їх побудови. Кожна з них має свої переваги та недоліки. Суттєвим недоліком зазначених медичних систем є те, що до їх складу не входить підсистема підтримки прийняття рішень, яка призначена для скорочення часу та підвищення обґрунтованості прийняття рішень, що є надзвичайно актуальним в районах ведення бойових дій. У статті розкрите питання необхідності та актуальності створення спеціалізованої інформаційної системи (ІС). Наведений функціональний склад ІС екстреної медичної евакуації. Впровадження екстреної медичної евакуації дозволить зменшити час на евакуацію поранених і, як наслідок, зберегти життя та здоров’я поранених військовослужбовців.

Біографії авторів

А.О. Скрипка

науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

Т.В. Бондаренко

молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

Ю.А. Мазниченко

заступник начальника Наукового центру зв’язку та інформатизації з наукової роботи Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

С.І. Прохорський

науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Скрипка, А., Бондаренко, Т., Мазниченко, Ю., & Прохорський, С. (2016). ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 129–134. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/80

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ