ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ АНАЛІЗУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОТОКУ В ІНТЕРЕСАХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

Автор(и)

  • О.М. Марченко-Бабіч

Ключові слова:

інформаційні потоки, аналіз, інформаційна безпека, оцінювання, інформаційний вплив, показники

Анотація

Стаття присвячена розвитку інструментарію опрацювання інформаційних потоків та аналізу особливостей інформаційного простору в інтересах створення розвинених інформаційно-аналітичних систем підтримки прийняття рішень для інформаційно-аналітичних підрозділів. 

Представлені результати дослідження з визначення показників аналізу інформаційного потоку. Необхідність їх вивчення й формалізації зумовлені важливістю складання інформаційного уявлення реальної обстановки та адекватної оцінки поточної ситуації. Визначено особливості показників аналізу інформаційного потоку, які поділяються на кількісні та якісні та характеризують ситуацію щодо об’єкту уваги. Кількісні показники відображають число повідомлень, що надійшли за певний період часу та отримуються в ході щоденного моніторингу потоку: як повідомлень ЗМІ в Інтернет, так і в ході перегляду теленовин. Якісні показники повідомлення відображають варті уваги особливості його складових, зокрема: джерела походження повідомлення, його теми та відповідних лінгвістичних ознак. Встановлені показники покладаються в основу розрахунку інтенсивності інформаційного впливу, який проводиться за допомогою ЗМІ протягом певного часу. Оцінювання інтенсивності інформаційного впливу та інших показників у ході аналізу інформаційного потоку дозволяє визначити стан воєнно-політичної обстановки у районі вивчення. Результати дослідження слід врахувати у розробці систем підтримки прийняття рішення в інформаційно-аналітичних підрозділах.

Біографія автора

О.М. Марченко-Бабіч

кандидат технічних наук, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Марченко-Бабіч, О. (2016). ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ АНАЛІЗУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОТОКУ В ІНТЕРЕСАХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 160–162. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/84

Номер

Розділ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ВОЄННА БЕЗПЕКА