ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ОБ’ЄКТІВ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ ТА ДЕЯКІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Автор(и)

  • І.В. Пампуха
  • С.П Гришин
  • О.В. Мірошніченко

Ключові слова:

системи енергетики України, енергетична інфраструктура, захист об’єктів енергетики, основні завдання, принципи, заходи щодо забезпечення безпеки систем енергетики

Анотація

У статті розглянуто проблему щодо необхідності створення системи фізичного захисту та оборони систем енергетики держави, яка є однією з основних складових забезпечення рівня воєнно-економічного потенціалу країни, що визначає її обороноздатність.

Зазначається, що галузеве енергетичне законодавство в Україні на сьогодні не вимагає створення належної системи фізичного захисту та оборони систем енергетики, що свідчить про відсутність розуміння суспільством та органами державної влади зростаючих загроз енергетичній інфраструктурі. Більш чітко визначеним є спеціалізоване законодавство, але воно орієнтовано переважно на реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, а не на упередження зловмисних дій та забезпечення фізичного захисту енергетичної інфраструктури.

Наведений перелік об’єктів енергетики України та їх класифікація. Визначено основні завдання, принципи забезпечення безпеки об'єктів систем енергетики та комплекс заходів з безпеки. Також наведена структура окремого організму на який покладено функцію щодо забезпечення безпеки енергосистем.

Біографії авторів

І.В. Пампуха

кандидат технічних наук, доцент, начальник відділу - заступник начальника науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

С.П Гришин

кандидат технічних наук, начальник науково-методичного відділу (психологічного вивчення особового складу) Науково-методичного центру кадрової політики Міністерства оборони України (м. Київ, Україна)

О.В. Мірошніченко

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, начальник відділу наукових методологічних розробок та високих технологій начальника науково-дослідного центру Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Пампуха, І., Гришин, С., & Мірошніченко, О. (2016). ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ОБ’ЄКТІВ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ ТА ДЕЯКІ ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 166–172. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/85

Номер

Розділ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ВОЄННА БЕЗПЕКА