ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДИК ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ СТРАТЕГІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ СКЛАДНИХ ОБ`ЄКТІВ ТЕХНІКИ

Автор(и)

  • С.В. Лєнков
  • A.Г. Зінчик
  • Є.С. Лєнков
  • Т.В. Бондаренко

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/71-02

Ключові слова:

складні об`єкти техніки, стратегія технічного обслуговування, зміна періодичності контролю, технічне обслуговування і ремонт

Анотація

Стаття присвячена проведенню порівняння ефективності методик оптимізації параметрів стратегії технічного обслуговування складних об`єктів техніки. Перш за все, це стосується методик оптимізації параметрів стратегії технічного обслуговування за станом, за ресурсом та адаптивного технічного обслуговування (ТО). Крім цього зроблено порівняльні оцінки показників цільових функцій об`єкту без технічного обслуговування. Тобто стаття присвячена одній із важливих і до кінця не розв`язаних задач: забезпеченню надійності експлуатації складних об`єктів техніки звичайної та високої відповідальності.
Розглянуті основні принципи та елементи побудови методики, застосована технологія виконання завдання оптимізації відповідної стратегії, що розроблена авторами раніше. Запропоновано розрахунок параметрів за умовою оптимальними методами вирішення задач, а саме імітаційно статистичним моделюванням.
Кращою за показниками середнього напрацювання на відмову і питомої вартості експлуатації є стратегія "адаптивне ТО". Потім йде стратегія "ТО за станом". Найгіршою є стратегія "ТО за ресурсом". Стратегії "ТО за станом" і "адаптивне ТО" дуже близькі до отримуваних показниками. Це пояснюється їх загальної сутністю - при проведенні ТО використовується інформація про фактично поточний стан об'єкта. Ефективність різних стратегій ТО істотно залежить від надійнісно-вартісної структури об'єкта. Якщо розподіл вартості відновлюваних елементів близько корелюється з розподілом їх показників безвідмовності, відмінність в ефективності різних стратегій ТО скорочується.
Оптимальні параметри різних стратегій ТО істотно залежать як від надежністно-вартісної структури об'єкта, так і від заданої вимоги до рівня безвідмовності об'єкта.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-24

Як цитувати

Лєнков S., Зінчик A., Лєнков E., & Бондаренко T. (2022). ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДИК ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ СТРАТЕГІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ СКЛАДНИХ ОБ`ЄКТІВ ТЕХНІКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (71), 11–21. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/71-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ