АНАЛІЗ НАВЧАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ НОВОГО ПОКОЛІННЯ ДЛЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХ ФАХІВЦІВ

Автор(и)

  • І.В. Толок
  • В.О. Браун
  • О.В. Мірошніченко
  • І.В. Пампуха
  • Л.В. Солодєєва

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/71-08

Ключові слова:

навчально-інформаційні системи, елементи навчального процесу, стимулятори процесу пізнання

Анотація

В роботі розглянуті основні заходи та результати дослідження і розвиту навчально-інформаційних систем (НІС) нового покоління для безперервної підготовки військових фахівців. Існує величезна кількість програм, які певною мірою підвищують ефективність навчання за допомогою організації адаптивного діалогу з користувачем (як з учнем, студентом, курсантом, ад`юнктом, слухачем, так і з викладачем). Проте на сучасному етапі, коли обсяги інформації стрімко зростають, виникає необхідність створення таких засобів підтримки електронних підручників, які б дали змогу користувачеві не тільки переглядати інформацію, що цікавить його, шляхом навігацій по гіперструктурах, а й задавати різні більш складні питання. В роботі наведено оригінальний матеріал з питань, пов'язаних з формальною постановкою й розв'язанням навчальних завдань на лекціях, практичних на лабораторних роботах при самостійній підготовці студентів і курсантів; методику планування та організацію навчання із застосуванням експертних систем. Особливу увагу приділено питанням поетапного планування навчання й прискореної самостійної підготовки із застосуванням НІС з елементами штучного інтелекту. Сформульовано завдання і особливості використання окремих елементів навчального процесу курсантів, студентів та ад`юнктів військових навчальних закладів таких як лекція, практичне та лабораторне заняття, семінари, консультація, індивідуальні завдання, курсові роботи, самостійне навчання.
Розглянута класифікація НІС нового покоління, а саме системи: консультаційна, діагностична, керуюча, супроводжуюча, які мають відповідно наступні призначення: консультація при розв'язуванні завдань і пошуку інформації, діагностика помилок при розв'язуванні завдань, навчання поняттям і вмінням (навичкам) на основі моделювання знань, спостереження за поведінкою користувача та допомога при помилкових чи нераціональних діях. Проаналізовані стимулятори процесу пізнання у навчально-інформаційних системах: інтелектуальне середовище, гіперсередовище, мікросвіти, спеціальні окуляри тощо визначені їх особливості та переваги.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-24

Як цитувати

Толок , І., Браун , В., Мірошніченко , О., Пампуха , І., & Солодєєва , Л. (2022). АНАЛІЗ НАВЧАЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ НОВОГО ПОКОЛІННЯ ДЛЯ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХ ФАХІВЦІВ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (71), 68–77. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/71-08

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ