АНАЛІЗ ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УПРАВЛІННІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • О.П. Федченко
  • Н.І. Литвиненко
  • О.І. Литвиненко
  • С.В. Прищепа

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/72-09

Ключові слова:

геоінформаційне забезпечення, геоінформаційні технології, геоінформаційна підсистема, геопросторові дані, Автоматизована система управління, Збройні Сили України

Анотація

Зростаюча динаміка ведення збройної боротьби та великий обсяг інформації, яка підлягає аналізу, призводить до того, що людина вже не в змозі за дуже короткий час провести аналіз необхідного обсягу інформації та прийняти зважене рішення. За таких обставин виникає необхідність застосування сучасних технологій управління силами та засобами збройних сил для аналізу та прийняття рішень, відображення ситуацій, що склалися, та, які б ефективно поєднували простір та час зі значними за обсягом супутніми даними у вигляді атрибутивної інформації щодо об’єктів оперативної обстановки, довідкової інформації про театр (район) ведення бойових дій, кліматичних умов, даних розвідки тощо.
Широке впровадження засобів електронно-обчислювальної техніки в системи управління Збройних Сил зумовлює необхідність розроблення нових підходів щодо автоматизації процесів обробки геопросторової інформації, вдосконалення організації, технологій і технічних засобів отримання інформації про місцевість, її опрацювання та передачі користувачам. Тому для підвищення ефективності прийняття рішень та вирішення військово-прикладних задач до прийняття рішень на всіх ланках військового управління необхідно залучити геоінформаційні системи в якості складової Автоматизованої системи управління Збройних Сил України (АСУ ЗСУ). Геоінформаційні системи дозволяють сформувати єдину картину ситуаційної обізнаності, розробити сучасні методи контролю і управління засобами збройної боротьби, включаючи безпілотні і роботизовані комплекси, підвищити прозорість і оперативність роботи штабів та інших органів управління.
Актуальність та необхідність створення і впровадження геоінформаційних підсистем військового призначення як складової інформаційного забезпечення АСУ обумовлена загальним підвищенням вимог до оперативності, повноти і якості інформаційного забезпечення процесу управління військами (силами).

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-03-31

Як цитувати

Федченко , О., Литвиненко , Н., Литвиненко , О., & Прищепа , С. (2022). АНАЛІЗ ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УПРАВЛІННІ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (72), 73–80. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/72-09

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ