ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПОРЯДКУ УПРАВЛІННЯ ПІДРОЗДІЛАМИ (TLP)

Автор(и)

  • Д.В. Зайцев
  • О.А. Прохоров
  • О.В. Сєлюков
  • С.М. Семеха
  • Л.В. Солодєєва

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-04

Ключові слова:

порядок управління підрозділами, управління підрозділами за процедурою TLP, попереднє бойове розпорядження, кроки процедури управління підрозділами, бойовий наказ

Анотація

У статті розкриваються основи управління підрозділами й обґрунтовується системність планування та підготовки до виконання поставлених завдань командирами механізованих підрозділів за стандартами НАТО.
Визначена процедура управління підрозділами, початок управлінських функцій (діяльності) командира взводу після отримання попереднього бойового розпорядження, бойового розпорядження чи бойового наказу від старшого командира до завершення завдання. Після отримання нового (уточненого) завдання процес управління підрозділами починається з початку, згідно визначених та обґрунтованих 8 кроків процедури управління підрозділами. При цьому, загальний алгоритму дій командира взводу – планування, розрахунок часу, оцінювання обстановки, підготовка підрозділу, виконання завдання тощо залишається сталим та будуть розкриті в основній частині статті. Підкреслено, що порядок управління підрозділами включає послідовність дій, що допомагає командирам ефективно використовувати доступний час для видачі наказів та виконання завдань за призначенням. Порядок управління підрозділами за процедурою TLP (troop leading procedures) не є жорстким зводом правил, які виконуються у певній послідовності. Деякі дії можуть виконуватися одночасно чи в порядку, який відрізняється від того, що вказаний у викладенні основного матеріалу. Порядок управління підрозділами є процедурою, що застосовується відповідно до ситуації, тактичної обстановки, бойового досвіду командира взводу та командирів відділень, наявності часу на прийняття рішення, погодними умовами тощо. Завдання, пов`язані з деякими діями (такими як початок виконання завдання, відання попереднього наказу, проведення розвідки (рекогносцирування)) у процесі виконання можуть повторюватися декілька разів.
Прийняття рішення, як остаточно обраного варіанту дій командиром підрозділу з переліку можливих, зазвичай здійснюється на найближчому до ведення бойових дій місці – пункті управління (командно-спостережному пункті) після чіткого, однозначного усвідомленням ситуації. Процес управління підрозділами починається тоді, коли командиру взводу відповідним наказом старшого командира повідомляють про майбутнє завдання та здійснюється постійно зі стаціонарного або рухомого ПУ. Заключний етап – контроль та перевірка плану відбувається в ході виконання завдання командиром. Поточна інформація щодо порядку управління підрозділами обробляється в умовах обмеженого часу. Всі кроки мають бути виконані, навіть у скороченій формі. Таким чином, запропоновані кроки процедури управління підрозділами спрямована на допомогу командиру швидко розробити і видати бойовий наказ.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-03-31

Як цитувати

Зайцев , Д., Прохоров , О., Сєлюков , О., Семеха , С., & Солодєєва , Л. (2022). ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПОРЯДКУ УПРАВЛІННЯ ПІДРОЗДІЛАМИ (TLP). Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (73), 31–38. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-04

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ