АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ СИСТЕМ ПАСИВНОЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ РОЗВІДКИ НА ОСНОВІ СЕЙСМОАКУСТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ

Автор(и)

  • М.М. Нікіфоров
  • Б.О. Попков
  • В.М. Лоза
  • О.Л. Кульський
  • В.В. Крихта

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-06

Ключові слова:

пасивна розвідка, системи, сейсмоакустичний моніторинг, датчик

Анотація

Робота пов'язана з проведенням аналізу існуючих систем пасивної розвідки щодо підвищення точності визначення координат об'єктів (цілей) противника та скорочення часу передачі даних. У теперішній час значно виріс обсяг завдань, які вирішує розвідка. Підвищилися вимоги щодо часу передачі даних і точності визначення координат об'єктів (цілей) противника. На перший план все гостріше висувається фактор часу, тобто крайнє скорочення циклу “виявлення – доповідь – відповідь”. При цьому вимагається така точність визначення місцеположення противника, яка б дозволяла відразу наносити по ньому ураження. В більшості випадків, для дистанційної розвідки використовується декілька різнотипних систем, можливості яких доповнюють одна одну. Підтверджено що на даний час широке застосування знайшли системи, що побудовані на основі використання сейсмічних та акустичних датчиків отримання інформації. Проведений аналіз різнорідних систем розвідки дозволяє виділити сейсмоакустичні системи, якнайбільш ефективні для вирішення задач по виявленню та пеленгації позицій стріляючої артилерії та задачі визначення факту порушення кордону з подальшою ідентифікацією, за умови ведення військової розвідки. Обґрунтовується необхідність комплексного використання різноманітних систем дистанційної розвідки з різними фізичними властивостями дозволяє розширити їх область використання, а також зменшити вплив природних властивостей на якість результатів вимірювань.
Для вирішення поставлених завдань розвідки пропонується створити інтегровану пасивну систему моніторингу навколишнього простору зі сукупністю спільно функціонуючих сейсмо-акустичних та оптико-електронних датчиків, засобів зв'язку, обчислювальних і програмних засобів, засобів управління і індикації, призначених для отримання інформації про різного роду об'єктах, об'єднання інформації, що поступає, від датчиків і відображення результуючої інформації.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-03-31

Як цитувати

Нікіфоров , М., Попков , Б., Лоза , В., Кульський , О., & Крихта , В. (2022). АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ СИСТЕМ ПАСИВНОЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ РОЗВІДКИ НА ОСНОВІ СЕЙСМОАКУСТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (73), 52–58. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-06

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ