УДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇЇ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Автор(и)

  • Н.В. Лукова-Чуйко
  • С.В. Толюпа
  • С.С. Погасій
  • Т.О. Лаптєва
  • С.О. Лаптєв

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-10

Ключові слова:

соціальна мережа, довіра, репутація, моделювання, коефіцієнт захисту, безпека, захист інформації

Анотація

В Україні право на приватність – це конституційна гарантія, а захист персональних даних – одна із сфер, у якій така гарантія має реалізовуватись. Предметом нашого дослідження будуть не об’єкти взагалі, а динамічні системи захисту інформації в соціальних мережах у математичному розумінні цього терміну. Описи динамічних систем для різноманітних задач в залежності від закону еволюції різноманітні: за допомогою диференціальних рівнянь, дискретних відображень, теорії графів, теорії марківських ланцюгів тощо. Вибір одного із способів опису задає конкретний вигляд математичної моделі відповідної динамічної системи. Теоретичне дослідження динамічної поведінки реального об’єкта вимагає створення його математичної моделі. Більшість відомих підходів до моделювання, відрізняються тім, які параметри при моделюванні ними використовують в якості вхідної інформації та які характеристики модельованої системи розраховуються та надходять на вихід моделі. В роботі дослідження моделей захисту інформації. Продовжуються розробка математичної моделі захисту інформації в соціальної мережі в залежності від специфічних її параметрів. Модель удосконалюється за рахунок врахування специфіки соціальних мереж. Таких як: довіра, репутація, вплив загроз безпеки даних від розповсюдження інформації між користувачами, вплив загроз безпеки даних від взаємовпливів користувачів, вплив загроз безпеки даних від взаємодії користувачів та вплив загроз безпеки даних від довжини шляху між користувачами. Однак слід означити, що параметрів соціальної мережи значно більше. Але ці параметри ми вважаємо найбільш впливовими. Тому приділяємо увагу саме на цих специфічних параметрах.
Проведено математичне моделювання удосконаленої моделі захисту інформації у соціальної мережі в залежності від специфічних її параметрів. При моделювання введені обмеження та припущення які дозволили отримати графічні результати. Графічні результати відображають актуальну картину захисту інформації соціальної мережи від зовнішніх впливів. Отримані результати підтверджують адекватність розробленої математичної моделі захисту інформації у соціальної сеті.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-03-31

Як цитувати

Лукова-Чуйко , Н., Толюпа , С., Погасій , С., Лаптєва , Т., & Лаптєв , С. (2022). УДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇЇ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (73), 88–103. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2021/73-10

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ