СОЦІОЛІНГВІСТИЧНІ РЕАЛІЇ В МОВЛЕННЄВОМУ ЕТИКЕТІ АНГЛІЙЦІВ

Автор(и)

  • А.Г. Кирда-Омелян
  • О.О. Письменна

Ключові слова:

соціальний статус, класові відмінності, мовленнєвий етикет, лексика, вимова

Анотація

У статті висвітлено результати аналізу праць зарубіжних науковців, письменників, літературних критиків, в яких досліджуються різні аспекти культури та суспільної поведінки англійців (негласні правила й норми, що регулюють спілкування у різноманітних ситуаціях), а також лінгвістичні  особливості їхнього прояву в мовленнєвому етикеті. Особливу увагу акцентовано на таких соціолінгвістичних реаліях, як організація побуту, облаштування й меблювання житла, переваги в харчуванні представників різних верств англійського суспільства. Доведено, що ознайомлення з системою класового розшарування та соціального позиціонування англійців, а також можливість визначення їхнього суспільного становища за допомогою таких точних індикаторів, як лексика і вимова, є важливим для формування іншомовної професійної компетентності вітчизняних фахівців.

Біографії авторів

А.Г. Кирда-Омелян

кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри іноземних мов Національного авіаційного університету (м. Київ, Україна)

О.О. Письменна

кандидат філологічних наук, професор, професор кафедри іноземних мов Національного авіаційного університету (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Кирда-Омелян, А., & Письменна, О. (2016). СОЦІОЛІНГВІСТИЧНІ РЕАЛІЇ В МОВЛЕННЄВОМУ ЕТИКЕТІ АНГЛІЙЦІВ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 196–202. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/91

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІКА ТА ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ ВІЙСЬК