ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЮ КОМПОНЕНТОЮ ОБ’ЄКТА ВІЙСЬКОВОЇ СФЕРИ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВІЙНИ

Автор(и)

  • О.Г. Саєнко
  • П.В. Шаціло

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-11

Ключові слова:

інформаційне протиборство, інформаційна безпека, інформаційна війна, організаційна компонента, інституціональне управління

Анотація

Досягнення науково-технічного прогресу, особливо в галузі інформаційних технологій, суттєво впливають на розвиток економічної, соціальної, військової, культурної та інших сфер суспільства. Разом із тим інформаційні технології виступають як джерела розвитку, так і джерела загроз такому розвитку та діяльності суспільства взагалі.
Національна безпека являє собою складну багаторівневу функціональну систему, в якій безперервно відбуваються процеси взаємодії та протиборства інтересів держави, суспільства та особистості із загрозами цим інтересам – як внутрішніми, так і зовнішніми. Як цільова функція цієї системи виступає ступінь захищеності цих інтересів від загроз. Для організації захисту інформаційного простору держави необхідно розробляти шляхи протидії інформаційним агресіям з боку тих чи тих суб’єктів: зовнішнього агресора, іноземних спецслужб, транснаціональних компаній, кримінальних кланів тощо.
У статті розглянуто актуальну проблему управління організаційними компонентами об’єктів військової сфери в умовах інформаційної боротьби та реалізації механізмів інституціонального управління цими компонентами. Досягнення теорії організаційного управління і структурного системного аналізу дають змогу з площини декларацій про наміри інформаційної безпеки воєнних і оборонних об’єктів перейти в практичну площину розробки механізмів функціонування організаційними компонентами органів військового управління і механізмів управління ними та їх впровадження в процес функціонування системи управління інформаційною безпекою.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-06

Як цитувати

Саєнко , О., & Шаціло , П. (2022). ІНСТИТУЦІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЮ КОМПОНЕНТОЮ ОБ’ЄКТА ВІЙСЬКОВОЇ СФЕРИ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВІЙНИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (74), 106–114. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-11

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ