СТРУКТУРА ДАНИХ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ХВИЛЬОВУ ПОВЕРХНЮ НАВКОЛО СУДНА

Автор(и)

  • О.О Гайша
  • О.О. Гайша

Ключові слова:

хвильова поверхня, структура даних, білінійна інтерполяція, полярна система координат

Анотація

У статті ведеться розробка способу отримання, збереження та обробки інформації про хвильову поверхню моря навколо судна у штормових умовах (дана інформація є важливою для ефективної роботи системи управління заспокоювача хитавиці оригінальної конструкції, що розробляється). Пропонується вести дискретне знімання інформації про висоту хвильової поверхні у точках, що накладаються на спіраль Архімеда або іншу криву, що має кругову симетрію. Висоту хвильової поверхні у проміжних точках можна визначати за допомогою білінійної інтерполяції. Наводяться отримані формули білінійної інтерполяції у циліндричній системі координат. Фізично зберігати висоту хвильової поверхні у виділених точках пропонується у звичайному одномірному масиві і наведено спосіб встановлення відповідності між номером елемента масиву та точкою хвильової картини.

Біографії авторів

О.О Гайша

кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв, Україна)

О.О. Гайша

фахівець Інституту заочної та дистанційної освіти, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-24

Як цитувати

Гайша, О., & Гайша, О. (2016). СТРУКТУРА ДАНИХ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ХВИЛЬОВУ ПОВЕРХНЮ НАВКОЛО СУДНА. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (52), 7–12. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/94

Номер

Розділ

ТЕХНІКА