ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ СТРАТЕГІЙ ЛІКУВАННЯ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Автор(и)

  • О.В. Барабаш
  • О.В. Свинчук
  • О.І. Бандурка
  • П.В. Опенько

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-05

Ключові слова:

вірусне захворювання, система підтримки прийняття рішень, стратегія лікування, ланцюги Маркова

Анотація

Останнім часом збільшилось значення інформаційного забезпечення медичних технологій. Широко використовуються сучасні інформаційні технології, розробка та застосування інформаційних технологій є однією з актуальних задач. Більшість персональних комп’ютерів використовуються лише для обробки текстової документації, зберігання та обробки баз даних, ведення статистики, фінансової звітності. Стаття присвячена проблемам вибору оптимальний стратегій лікування вірусних захворювань, що на сьогодні є досить гострим та актуальним питанням. Метою даного дослідження є створення інформаційної системи на основі архітектури клінічно-діагностичної системи підтримки прийняття рішень (СППР), що використовує базу знань, для допомоги лікарю в його особистому процесі прийняття рішень. Розроблений програмний продукт буде складатися з декількох модулів з характерними функціями: категорування параметрів та показників за вихідними даними пацієнтів та поділ вибірки відповідного категорій параметрів, вибір аналізу й відображення результатів. Дана система опрацьовує дані та відображає результати у вигляді графіків, що показують динаміку зміни температури пацієнтів із прогнозом.
Система надаватиме інформацію для користувача, а не точну «відповідь», що і було метою їх розробки. Користувач повинен аналізувати цю інформацію і відмовлятися від помилкової або непотрібної інформації. Він повинен бути активним і взаємодіяти з системою, а не просто пасивним отримувачем інформації. Взаємодія користувача з системою відіграє важливу роль у виборі способу використання СППР. Моделювання показників здоров’я базується на основі математичного апарату ланцюгів Маркова. Ця методика дозволяє за початковими даними обчислювати набори безумовних імовірностей та здійснювати імовірнісний прогноз стану здоров’я окремої людини або груп населення на майбутні періоди життя.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-02

Як цитувати

Барабаш , О., Свинчук , О., Бандурка , О., & Опенько , П. (2022). ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ СТРАТЕГІЙ ЛІКУВАННЯ ВІРУСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (75), 41–50. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-05

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ