РОЗВИТОК ІНТЕГРОВАНОЇ СИСТЕМИ НАУКОВОЇ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/77-07Ключові слова:
Збройні Сили, наукові дослідження, модель організації воєнно-наукових досліджень, організація наукової і науково-технічної діяльності, система воєнно-наукових дослідженьАнотація
У статті розглянуто особливості функціонування систем наукової та науково-технічної діяльності наукових установ Міністерства оборони України в контексті європейського досвіду держав-членів НАТО (далі – NINTD), перспективи законодавчої та нормативно-правової бази щодо Коротко викладено організацію військових досліджень:
бачення наукових установ Міністерства оборони України та Командування Об’єднаних сил щодо основних питань організації НІНТД, використання різних моделей організації та проведення досліджень у військовій науці, контролю якості наукової продукції, її комплексної оцінки та ступеня секретність наукової інформації;
деякі аспекти особливостей функціонування систем управління суб’єктами НІНТД, основні принципи та підходи до створення та розвитку національних наукових систем у сфері військової науки. Аналіз основних особливостей функціонування систем наукової та науково-технічної діяльності наукових установ Міністерства оборони України в контексті європейського досвіду держав-членів НАТО.
У статті використано систему загальнонаукових та спеціальних методів теоретичного та емпіричного дослідження: аналіз наукових публікацій, представлених у зарубіжній періодиці, та відкритих матеріалів з досліджуваної проблематики в мережі Інтернет, систематизація наукових джерел, узагальнення та системний підхід.
Аналіз існуючої системи наукових установ Збройних Сил України переконливо свідчить про наявність низки проблемних організаційно-технічних питань та функціонування системи наукової та науково-технічної діяльності Збройних Сил України, які суттєво знизити його ефективність. Насамперед це пов’язано з недосконалістю нормативно-правової бази, організаційно-штатної структури наукових підрозділів, системи їх комплексного забезпечення. Крім того, вжиті заходи системою керівництва Збройних Сил України та управління військами (силами) призвели до необхідності вдосконалення вертикалі управління науковими установами Збройних Сил України. В таких умовах виникає необхідність розробки обґрунтованих рекомендацій щодо підвищення ефективності діючої системи наукових установ Збройних Сил України на основі відповідного науково-методичного апарату.