МОДЕЛІ НАДАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ СИЛАМИ ЛОГІСТИКИ

Автор(и)

  • О.С. Андрощук
  • Р.В. Березенський
  • В.В. Клименко
  • В.М. Меленчук
  • В.В. Мельник
  • Д.О. Котов

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2023/79-02

Ключові слова:

модель, транспортна логістика, детерменістсько-оптимальні, ймовірнісні та знання-орієнтовані підходи

Анотація

  • Запропоновано підходи щодо моделювання проектів матеріально-технічного забезпечення автотранспортних підрозділів військових формувань із врахуванням особливостей діяльності, у тому числі бойової, стосовно Збройних Сил України та інших складових Сил Оборони на підставі логістичних підходів. Позитивний результат логістичного забезпечення у значній мірі залежить від раціонального використання ресурсів, зниження витрат тощо.

Найбільш прийнятним підходом до моделювання завдань з військових перевезень є знання-орієнтований підхід та його поєднання з детерміністсько-оптимальним та ймовірнісним підходами. На відміну від існуючих, моделі на базі знання-орієнтованого підходу надають можливість: використання якісних показників; урахування неточної інформації про значення ознак; використання знань фахівців з авто технічного забезпечення – експертів, які подаються у вигляді нечітких правил виводу; отримання більш якісної оцінки об’єкта, що досліджується під час організації автотехнічного забезпечення військових частин. Як показує досвід, це досягається впровадженням логістичних інформаційних систем. Їх впровадження вимагає розробки відповідної моделі. Подано моделі транспортної логістики щодо прогнозу розвитку, планування роботи та експлуатації. Виділено три групи моделей: детерменістсько-оптимальні, ймовірнісні та знання-орієнтовані. Застосування знання-орієнтованих моделей надає можливість: використання як кількісних так і якісних показників; урахування неточної, приблизної інформації; використання знань фахівців, які подаються у вигляді нечітких правил. Запропонований підхід вимагає розробки методологічного забезпечення щодо побудови систем транспортної логістики та є перспективою подальших досліджень у цьому напрямку.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-08-16

Як цитувати

Андрощук , О., Березенський , Р., Клименко , В., Меленчук , В., Мельник , В., & Котов , Д. (2023). МОДЕЛІ НАДАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ СИЛАМИ ЛОГІСТИКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (79), 13–25. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2023/79-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ