МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДДАЛЕНОГО ДЕСАНТУВАННЯ ПАРАШУТНО-РЕАКТИВНОЇ СИСТЕМИ

Автор(и)

  • Ю.І. Адамов
  • В.В. Завальнюк

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2024/83-02

Ключові слова:

десантування важкої техніки, район застосування, парашутно-реактивні системи, доставка важкої техніки, метод віддаленого десантування

Анотація

Сьогодення змушує вирішувати завдання із забезпечення виконання заходів переходу українських Десантно-штурмових військ на стандарти НАТО. Підвищується взаємопартнерство наших воїнів з арміями держав-членів Альянсу. Під час вторгнення зс росії на територію нашої держави наші десантники навчаються вести бойові дії в умовах застосування противником ракетно-авіаційної зброї, високоточних засобів ураження та засобів РЕБ та засобів протиповітряної оборони (ППО). Десантно-штурмові війська розширять свої можливості – військово-транспортні літаки ЗС України обладнаються для віддалених способів десантування бойової техніки з гранично малих висот.
На шляху набуття військових критеріїв членства в НАТО удосконалюється забезпечення вітчизняних десантних підрозділів. Наявні парашутні системи та керовані системи віддаленого десантування вантажів вже мають код номенклатури відповідно до стандартів НАТО. Такі ж системи стоять на озброєнні ЗС США, провідних країн Європи та Близького Сходу. Вони дозволяють здійснювати точну доставку на поле бою і в тил противника особового складу та вантажів без перетину літаками зони ураження комплексами ППО противника. Апробовано нові умови десантування вантажів парашутним способом, при цьому встановлено мінімально допустиму висоту – 50 метрів. Також ініційовано внесення змін в бортове обладнання літаків військово-транспортної авіації, що дасть можливість десантувати техніку та вантажі з гранично малих висот – 5 метрів.
В роботі розглядаються питання визначення характеристик здійснення десантування важкої техніки з використанням парашутно-реактивної системи (ПРС) з великої висоти та видаленої дистанції від площадки приземлення, що не дає виявити ні сам літак і ПРС системами ППО противника у момент десантування. У роботі пропонується спосіб віддаленого десантування що дозволяє за рахунок збільшення висоти скидання здійснювати горизонтальне переміщення до площадки приземлення на значному віддаленні від точки скидання. Отримані результати дозволяють сформулювати конкретні вимоги до розробки методики оцінки дальності зносу вітром парашутної системи.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-15

Як цитувати

Адамов , Ю., & Завальнюк , В. (2024). МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДДАЛЕНОГО ДЕСАНТУВАННЯ ПАРАШУТНО-РЕАКТИВНОЇ СИСТЕМИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (83), 17–26. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2024/83-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ