ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ СТРІЛЕЦЬКИХ ПЛАТФОРМ ШТУРМОВИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ

Автор(и)

  • П.В. Опенько

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2025/86-06

Ключові слова:

бойові наземні платформи, стрілецька зброя, роботизовано системи, російсько-українська війна

Анотація

Стаття присвячена дослідженню особливостей використання сучасних стрілецьких платформ ударно-штурмовими групами. Відображення класифікації та використання бойових наземних платформ штурмовими підрозділами під час здійснення воєнних операцій.
У ході дослідження використовувалися такі загальнонаукові методи пізнання, як аналіз, синтез, систематизація та порівняння. Результати дослідження показують, що прогрес у розробці сучасних стрілецьких платформ суттєво посилює бойовий потенціал підрозділів оборони як на відкритих просторах так і в урбанізованій місцевості. Стрілецькі платформи оптимізовані для застосування в різноманітних кліматичних умовах, де критичними є компактність, маневреність і низький візуальний профіль, що сприяє в результативному камуфлюванні стрілецького комплексу. Стрімка інтеграція сучасних технологій забезпечує високу швидкість руху та прохідність, що є важливими для оперативного реагування та швидкого адаптування до змін у тактичних ситуаціях.
Високий рівень захисту корпусу систем, включно із захистом від вогнепальної зброї та незначних осколків артилерійських боєприпасів сприяє в успішному виконанні військових операцій без залучення стрільців на полі бою. Універсальність, простота управління та здатність до швидкого польового обслуговування без використання спеціальних інструментів підвищують ефективність використання цих платформ у бойових умовах. Зокрема, аналіз моделей українського виробництва, таких як ШаБля, Ironclad, Рись, Лють, Миротворець, Мисливець, CAMEL, Ласка 2.0 і Кентавр, демонструє їхній значний потенціал для вирішення комплексних тактичних задач. Перспективи масового впровадження бойових платформ включають радикальне підвищення технологічного рівня бойових операцій, автоматизацію процесів і зміну тактики ведення бойових дій. Практичне значення дослідження полягає у розробці рекомендацій щодо впровадження сучасних стрілецьких платформ у бойову підготовку та оснащення штурмових підрозділів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-05-20

Як цитувати

Опенько , П. (2025). ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ СТРІЛЕЦЬКИХ ПЛАТФОРМ ШТУРМОВИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (86), 50–57. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2025/86-06

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ