ІНТЕРФЕЙС, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В МОДЕЛІ БЕЗВІДМОВНОСТІ

Автор(и)

  • І.В. Толок
  • Г.В. Банзак
  • О.І. Лещенко

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-02

Ключові слова:

технічне обслуговування, коефіцієнт варіації, безвідмовність об'єкта, комплектуючі елементи

Анотація

Складні технічні об'єкти у суспільстві мають виключно важливе значення. Такі об'єкти належать до класу об'єктів, що відновлюються тривалого багаторазового застосування. Вони, як правило, є дорогими та потребують значних витрат на їх експлуатацію. Для забезпечення необхідного рівня безвідмовності в процесі їх експлуатації зазвичай проводиться технічне обслуговування (ТО), суть якого полягає у своєчасній запобіжній заміні елементів, що знаходяться в стані перед відмовою.
Проблема полягає в тому, що при розробці таких об'єктів усі питання, пов'язані з ремонтопридатністю та технічним обслуговуванням, повинні вирішуватися вже на ранніх етапах проектування об'єкта. Якщо не передбачити заздалегідь необхідні апаратні та програмні засоби вбудованого контролю технічного стану (ТС) об'єкта, не розробити і не вбудувати в об'єкт технологію проведення ТО, то реалізувати в майбутньому можливий виграш у безвідмовності об'єкта за рахунок проведення ТО не вдасться. Оскільки всі ці питання повинні вирішуватися на етапі створення об'єкта (коли об'єкта ще немає), необхідні математичні моделі процесу ТО, за допомогою яких можна було б прорахувати можливий виграш у рівні безвідмовності об'єкта за рахунок проведення ТО, оцінити вартісні витрати. Потім на підставі таких розрахунків прийняти рішення про необхідність проведення ТО для даного типу об'єктів і, якщо таке рішення прийнято, розробити структуру системи ТО, вибрати найпідходящу стратегію, визначити її оптимальні параметри.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-06

Як цитувати

Толок I., Банзак G., & Лещенко O. (2022). ІНТЕРФЕЙС, ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ В МОДЕЛІ БЕЗВІДМОВНОСТІ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (74), 14–20. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ