РОЗРОБКА МЕТОДІВ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДУ ТА РЕСУРСУ УГРУПУВАННЯ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ДЛЯ КОРИСТУВАЧА

Автор(и)

  • Є.С. Лєнков

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-04

Ключові слова:

база даних моделей, користувальницьке угрупування, нормативні параметри ресурсу, нормативне планування

Анотація

Для створення користувальницької моделі угрупування озброєння і військової техніки пропонується в бази даних моделей ввести реальні дані про реально існуючі об'єкти, що входять до складу цього угрупування. Технологія створення користувальницького угрупування ні чим не відрізняється від технології створення нового угрупування розглянутої раніше. Фактично модель угруповання, що призначена для користувача спочатку створюється просто як нове угруповання, при цьому в базу даних повинні бути введені всі нормативні параметри ресурсу усіх об'єктів точно так, як це робиться для віртуального угрупування. Відмінності починаються тільки після збереження угрупування в базі даних моделі. Після збереження нового угрупування можна працювати як з віртуальним угрупуванням, генеруючи і зберігаючи її різні варіанти, або зберегти її як призначену для користувача угруповання. В останньому випадку з угрупуванням вже не можна експериментувати (створювати для неї будь-яку кількість варіантів і досліджувати їх), а можна тільки виробляти прогнозні і планові розрахунки точно так же, як це можна робити для збережених варіантів віртуальних угрупувань.
У режимі моделювання робота з угрупуванням користувача нічим не відрізняється від роботи з віртуальними угрупуваннями. Відмінність полягає лише в тому, що потрібно вибирати не з двох режимів прогнозування, а з чотирьох: нормативне планування та планування користувача як з умовами постачання нових об`єків так і без них.
В статті проведено дослідження модельних угрупувань об`єктів озброєння і військової техніки старих, нових та урівноважених з урахуванням поставок нових зразків. Процедура моделювання у режимі користувача угрупування включає моделювання процесів витрачання та поповнення ресурсу з метою отримання необхідного графіку та редагування даних про усі об`єкти угрупування; редагуванню плану ремонтів та поставок нових об`єктів. Проведено моделювання в режимі нормативного планування для об`єктів умовних типів Тіп-0 та Тіп-1. Це моделювання показало, що перший ремонт планується 01.2023 та списання 03.2031. Аналогічні результати отримані для умов з поставкою нових об`єктів. Підтверджено на практиці достатньо значну ефективність розробленої методики дослідження моделей угрупування озброєння і військової техніки для користування.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-06

Як цитувати

Лєнков , Є. (2022). РОЗРОБКА МЕТОДІВ МОДЕЛЮВАННЯ СКЛАДУ ТА РЕСУРСУ УГРУПУВАННЯ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ДЛЯ КОРИСТУВАЧА. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (74), 31–41. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-04

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ