ПРИНЦИПИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЄДИНОГО ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • Н.І. Литвиненко
  • О.В. Коренець
  • О.П. Федченко

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-08

Ключові слова:

геоінформаційне забезпечення, сервісно-орієнтована архітектура (СОА), геопросторові дані, геопортал

Анотація

У ході проведення досліджень з метою забезпечення наведених у даній статті загальних вимог до геоінформаційного забезпечення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами України (ЄАСУ ЗСУ) були обґрунтовані технічні рішення з питань створення та функціонування єдиної технології підготовки і використання просторових даних. Фундаментом єдиного геоінформаційного середовища ЗСУ повинна бути сервісно-орієнтована архітектура (СОА) розподілених баз геоданих. Метою розгортання сервісно-орієнтовані архітектури є забезпечення єдиної форми управління інформаційними ресурсами ЗСУ. Розгортання сервісно-орієнтованої архітектури дозволяє створити єдиний інтерфейс для внутрішніх користувачів, що використовують як внутрішні дані, які зберігаються у внутрішній (локальній) базі даних, так і зовнішні дані, надані іншими постачальниками. Дана модель організації даних з точки зору її архітектурної побудови може бути представлена у вигляді взаємозв’язаної сукупності моделей чотирьох рівнів (рівень метаописів сервісів і авторизації користувачів різних категорій; рівень функціональних веб-сервісів і порталів доступу; рівень інтеграції з успадкованими додатками, базами даних і сервісами; рівень технологій реінжинірингу і розвитку інформаційної системи).
Єдиний геоінформаційний простір ЄАСУ ЗСУ має утворюватися як середовище (мережа) взаємопов’язаних геопорталів, призначення яких полягає в консолідації інформації щодо наявних у ЄАСУ ЗСУ просторових даних, які оформлюються і надаються для використання у вигляді геосервісів, а також створенні єдиної точки входу користувачів у дане середовище. Визначено, що у якості програмної складової оптимально застосовувати серверне програмне багатокористувацьке забезпечення ArcGIS компанії ESRI з рівнем продуктивності Enterprise та класом функціональності Advanced.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-06

Як цитувати

Литвиненко , Н., Коренець , О., & Федченко , О. (2022). ПРИНЦИПИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЄДИНОГО ГЕОІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (74), 83–89. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-08

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ