РОЛЬ ТА МІСЦЕ КАДРОВОЇ БЕЗПЕКИ В СИСТЕМІ ВІЙСЬКОВОЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ

Автор(и)

  • С.П. Гришин
  • Д.С. Зубовський
  • Л.О. Ряба

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-14

Ключові слова:

кадрова безпека, військова кадрова політика, персонал

Анотація

Проблема кадрової безпеки є особливо актуальною для Міністерства оборони та Збройних Сил України. Сучасна суспільно-політична обстановка, що склалася у нашій країні, як ніколи вимагає як створення надійної системи кадрової безпеки так і пошуку та впровадження принципово нових форм та методів її забезпечення.
Формування військової кадрової політики України відбувається в період нових форм військових конфліктів, «гібридних війн», трансформації способів ведення бойових дій, інформаційних війн, політичними ускладненнями євроінтеграційного процесу України тощо. Кадрову безпеку в системі військової кадрової політики розглянуто з позицій цільового, процесного, структурного і функціонального підходів у контексті забезпечення економічної безпеки. Разом з тим, кадрова безпека у сфері оборони держави, в першу чергу, покликана вирішувати завдання національної безпеки, що накладає свої специфічні вимоги до її вивчення. Окреслено основні загрози з боку персоналу МО та ЗС України. Також проаналізовано та визначено потенційні сфери зловживань і ймовірні корупційні ризики у різних сферах військової діяльності як у мирний так і у воєнний час, а також окреслено основні чинники, що сприяють появі цих ризиків у оборонній сфері.
Визначено, що кадрова безпека охоплює усі напрями розвитку військової кадрової політики Міністерства оборони, а саме: рекрутинг; управління персоналом; освіту та підготовку кадрів; соціальне та гуманітарне забезпечення персоналу, а забезпечення кадрової безпеки та зниження ризиків зі сторони персоналу залишається пріоритетним і домінуючим напрямком забезпечення комплексної безпеки у сфері оборони та одним з першочергових завдань, яке необхідно вирішувати. Питання кадрової безпеки повинні вирішуватися на кожному етапі управління персоналом (пошук, відбір, прийом, адаптація, розвиток, оцінка і т.д.). Будь-яка дія працівника служби персоналу на будь-якому етапі – це або посилення, або ослаблення безпеки військової організації по головній її складовій – по персоналу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-06

Як цитувати

Гришин , С., Зубовський , Д., & Ряба , Л. (2022). РОЛЬ ТА МІСЦЕ КАДРОВОЇ БЕЗПЕКИ В СИСТЕМІ ВІЙСЬКОВОЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (74), 141–156. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/74-14

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ