РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ РЕМОНТНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ОРГАНІВ ПІД ЧАС УПРАВЛІННЯ ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ

Автор(и)

  • В.І. Кривцун
  • А.М. Баранов
  • Ю.М. Баранов
  • Г.Б. Жиров

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-02

Ключові слова:

бойові дії, військова техніка, ремонтно-відновлювальний орган, технічне обслуговування, технічний стан

Анотація

Підвищення якості управління технічним станом військової техніки досягається підтриманням необхідної кількості працездатної військової техніки, часу використання її за призначенням та своєчасним відновленням військової техніки в умовах ведення бойових дій. У статті розроблені рекомендації щодо проектування ремонтно-відновлювальних органів під час управління технічним станом військової техніки на основі удосконаленої методики визначення і корегування оптимальної періодичності обслуговування військової техніки. Запропонована структура ремонтно-відновлювальних органів повинна відповідати наступним вимогам: забезпечувати виконання військами завдань за призначенням шляхом підтримання військової техніки в справному стані й своєчасному її відновленню; виконувати відновлювальні робіти у польових умовах з мінімальними витратами часу, сил та засобів; бути укомплектованим високопродуктивним, сучасним універсальним обладнанням, що відповідає умовам його застосування; постійною готовністю до виконання функціональних завдань у відповідності з їх призначенням; можливістю ешелонування зі збереженням технологічної самостійності; можливістю виконання своїх функціональних завдань у будь-яких умовах та в будь-який час, з мінімальними невиробничими витратами часу; наявністю відповідної тактики застосування, функціональному призначенню і місцю в оперативній побудові військ засобів зв’язку та управління.
Запропоновані рекомендації дозволяють розробляти нову структуру ремонтно-відновлювальних органів, окремо для кожного випадку їх застосування в залежності від виду бойових дій та обстановки, в якій використовується військової техніки за призначенням, а також щодо ліквідації збоїв у процесі управління технічним станом військової техніки в умовах ведення бойових дій, що дозволить підвищити оперативність управління і забезпечити ефективну організацію процесу управління відновленням військової техніки.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-02

Як цитувати

Кривцун , В., Баранов , А., Баранов , Ю., & Жиров , Г. (2022). РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ РЕМОНТНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНИХ ОРГАНІВ ПІД ЧАС УПРАВЛІННЯ ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (75), 15–22. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ