ВПЛИВ ОСНОВНИХ СИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ КЕРОВАНОЇ СИСТЕМИ ПІДРЕСОРЮВАННЯ НА ПОЗДОВЖНЬО– КУТОВІ КОЛИВАННЯ БОЙОВИХ КОЛІСНИХ МАШИН

Автор(и)

  • Б.І. Сокіл
  • О.М. Купріненко
  • М.Б. Сокіл

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-04

Ключові слова:

бойові колісні машини, керована система підресорювання, поздовжньо-кутові коливання, аналітичні залежності

Анотація

У роботі наведено результати теоретичних досліджень впливу основних силових параметрів керованої системи підресорювання на поздовжньо-кутові коливання бойових колісних машин. Проведено аналіз характеру ведення сучасної збройної боротьби та змінених умов застосування бойових колісних машин. Обґрунтовано актуальність підвищення їх рухомості за рахунок покращення показників плавності ходу шляхом використання керованої системи підресорювання. Проведено аналіз відомих науково-методичних підходів щодо опису динаміки колісних машин. За результатами проведеного аналізу встановлено їх недосконалість. Вони ґрунтуються на лінійних залежностях та не дозволяють враховувати вплив основних силових параметрів керованої системи підресорювання на поздовжньо-кутові коливання колісних машин.
Запропоновано фізичну модель бойової колісної машини та аналітичні залежності для оцінки впливу параметрів керованої системи підресорювання на поздовжньо-кутові коливання бойових колісних машин. На відміну відомих отримані залежності мають нелінійний характер та дозволяють враховувати вплив поздовжньо-кутових коливань бойових колісних машин. За результатами аналізу отриманих аналітичних залежностей встановлено, що на відміну від системи підресорювання із лінійним законом відновлювальної сили пружних амортизаторів для адаптивної системи підресорювання власна частота поздовжньо-кутових коливань залежить не тільки від статичної деформації пружних амортизаторів, але й і амплітуди коливань. Також встановлено, що для бойових колісних машин із керованою силовою характеристикою системи підресорювання амплітуда початкового збурення коливань є більшою для систем підресорювання із більшим значенням статичної деформації. Отримано математичне співвідношення для визначення амплітуди початкового збурення поздовжньо-кутових коливань, які зумовлені наїздом бойової колісної машини на поодинокі нерівності опорної поверхні.
Отримані аналітичні залежності в подальшому можуть бути використані для створення програмного продукту, необхідного для розроблення керованої системи підресорювання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-09-02

Як цитувати

Сокіл , Б., Купріненко , О., & Сокіл , М. (2022). ВПЛИВ ОСНОВНИХ СИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ КЕРОВАНОЇ СИСТЕМИ ПІДРЕСОРЮВАННЯ НА ПОЗДОВЖНЬО– КУТОВІ КОЛИВАННЯ БОЙОВИХ КОЛІСНИХ МАШИН. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (75), 31–40. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/75-04

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ